top of page

Psihologs, psihiatrs, psihoterapeits, psihoanalītiķis - kas tie ir?

Domājat apmeklēt psihoterapeitu, bet ir mulsinoši ar tik daudz dažādiem nosaukumiem? Psihiatrs, psihologs, psihoanalītiķis, psihoterapeits - ļoti daudz psiho!

Pacentīšos paskaidrot, kurš ir kurš un kas ir kas:

Psihoterapeits - Tas ir speciālists, kurš ir speciāli mācījies, lai mijiedarbībā ar cilvēku, atrodot cilvēka iekšējos resursus, mainītu cilvēka domas, jūtas un uzvedību, ļaujot cilvēkiem atrisināt viņu emocionālās problēmas un iegūt iekšēju līdzsvaru. Sertificēetam psihoterapeitam ir jābūt ar Maģistra vai Doktora grādu psiholoģijā vai citās garīgās veselības jomās.

Psihiatrs - Tas ir speciālists, kuram ir izglītība medicīnā un viņš atšķirībā no citiem garīgās veselības speciālistiem drīkst izrakstīt psihotropas (psihiatriskas) zāles. Daudzi psihiatri - piedāvā tikai receptes un ķīmisku iejaukšanos; šinī gadījumā būtu vēlams arī apmeklēt psihoterapeitu, lai atrastu emocionālo grūtību cēloņus. Bieži speciāli mācījušies un sertificēti psihiatri piedāvā arī psihoterapijas sesijas.

Psihologs - Šim speciālistam visbiežāk ir Maģistra vai Doktora grāds psiholoģijā. Parasti viņi piedāvā konsultācijas un dažādas testēšanas un personības izpētes metodes. (Psihologi, kas pamatā nodarbojas ar izpēti parasti strādā universitātēs un institūtos, tāpat arī citās zinātniskās un izpētes organizācijās) Klīniskie psihologi visbiežāk veic personības izpētes un kognitīvo spēju testēšanu.

Junga analītiķis - Tas ir speciālists, kurš ir speciāli apguvis dzīļu psiholoģiju un palīdz klientam tikt pie problēmas saknes vai izcelsmes ar mērķi stiprināt klienta Ego un atjaunot saikni, ja tā ir pārtrūkusi starp klienta ego un viņa patību.

Junga analītiķis savā darbā izmanto informāciju, ko iegūst no klienta transferences un savas kontratransferences, klienta bezapziņas caur simboliem, sapņiem, klienta aizsardzības mehānismiem, kompleksiem, paterniem utt. pievēršot uzmanību klienta šībrīža problēmām un kā tās ir ietekmētas caur pagātnes pieredzi un kā klients mijiedarbojas ar citiem cilvēkiem. Sertificētam Junga analītiķim ir jābūt ar Maģistra vai Doktora grādu psiholoģijā vai citās garīgās veselības jomās.

Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page