Individuācija

Arhetipi

Personīgā un kolektīvā bezapziņa

Kompleksi

Attiecības starp Ego un neapzināto

Kamēr iekšēja situācija nav padarīta apzināta, tā parādās ārpus Tevis kā liktenis. K.G.Jungs

Psiholoģiskais varonis (varone) cīnās ar personīgajām identifikācijām un kompleksiem, neļaujoties arhetipisko identifikāciju un kompleksu valdzinājumam. 

Personība var būt piepildīta ar pieredzi un zināšanām par numinozo, tomēr nebūt ar to pārņemta un nebalstīties uz to aizsarzībai.

Psiholoģiskais varonis (varone) var sasniegt noteiktu brīvību no kompleksiem un dieviem, tāpat no mājieniem par transcendentu identitāti. Tomēr vienmēr saglabājas veselīga cieņas pakāpe pret visiem šiem spēkiem, jo būtu absurdi uzskatīt, ka iespējams no tiem atbrīvoties pavisam. (Mjureijs Štains)

SAPŅU ANALĪZE

Sapnī redzētie tēli ir reālās dzīves notikumu vēstneši, kā arī ceļazīmes turpmākam ceļam. Izprotot sapņa nozīmi šī brīža dzīvē, ir iespējams saprast un atrisināt kādu iekšējo konfliktu, sasniedzot iekšēju harmoniju un līdzsvaru.

Neapzinātajai informācijai, ko sniedz sapnis ir ļoti liela nozīme, ja vien ir vēlēšanās pievērst tam uzmanību, tas var ļoti daudz par mums pastāstīt, arī par to, kas notiek mums apkārt, kā veidojam attiecības. Gan arī dot kādu labu padomu. 

Sapnī apkopojas informācija gan par dienas notikumiem, gan iekšējiem emocionālajiem pārdzīvojumiem. Tāpat tajos var redzēt tēlus no pagātnes, kā atmiņas vai stāstus par piedzīvotajiem notikumiem, kas saistīti ar emocionāliem pārdzīvojumiem un fiziskajām traumām. Arī piemītošās atkarības var par sevi atgādināt sapnī.

Dažos gadījumos klientu sapņos parādās arī "mantotie" vai dzimtā kāda vecāka vai vecvecāka piedzīvotie traumatiskie notikumi, piemēram, karš utt. 

Sapņi satur tēlus un domu asociācijas, kā radīšanā apzināts nodoms nepiedalās. Tie rodas spontāni, bez mūsu palīdzības un tie ir patvaļīgi psihiskās darbības pārstāvji.

Tādēļ sapņi ir augstā mērā objektīvs, dabīgs psihiskā produkts, no kā var gaidīt atsauces un pazīmes, par kopējo psihiskā procesa pamata virzību. (K.G.Jungs)  

​© 2014 by Iveta Upeniece

Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now