Ja tuvinieks vai draugs nonācis krīzē

February 4, 2019

Domājiet gaišas domas un turieties!
Šīs būtu frāzes, kuras nevajadzētu teikt kādam, kurš ir nonācis krīzē - nopietna zaudējuma vai nopietnas slimības dēļ. Daudz svarīgāk būtu vienkārši uzklausīt un būt kopā. Kluss atbalsts spēj daudz vairāk palīdzēt kā labi domāti padomi. Cilvēkiem kā sociālām būtnēm ir dabiski meklēt risinājumus, un līdzjūtīgs cilvēks, jo sevišķi gribēs uzmundrināt un ieteikt risinājumus. Bet ir situācijas, kur ātrs risinājums nav iespējams, jo būs jāiet cauri nopietnām grūtībām. Tādēļ vienkārši esiet blakus tam līdzcilvēkam ar onkoloģisku saslimšanu vai ar kādu, kurš cenšas tikt galā ar piedzīvotās traumas sekām un uzklausiet, uzklausiet, uzklausiet! Centieties uzdot atvērtos (tādus uz kuriem nevar atbildēt ar jā vai nē) jautājumus un klausieties, ieklausieties un nesteidzieties ar ieteikumiem vai mierinājumu, vienkārši esiet blakus, lai viņam ir sajūta, ka viņš nav viens.
Šāds uz labiem darbiem iedvesmojošs darba dienas kopsavilkums. Tas radies pēc sarunām ar smagus brīžus piedzīvojošiem cilvēkiem, kam tik ļoti nepieciešams atbalsts un uzklausīšana, kas palīdz tikt pāri zaudējumam, bailēm vai izmisumam vismaz uz īsu brīdi.

Please reload

Featured Posts

Drošai piesaistei raksturīgs, ka bērns paļaujas uz vecākiem, tie viņam pieejami, atsaucīgi un izpalīdzīgi kritiskās situācijās. Šāda labvēlīga attieks...

Piesaistes stili

September 17, 2014

1/5
Please reload

Recent Posts

February 14, 2019

February 4, 2019

Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic

​© 2014 by Iveta Upeniece

Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now