Pozitīvais mātes komplekss

August 7, 2018

Vieni no neizbēgamajiem vai "galvenajiem" kompleksiem ir tēva un mātes kompleksi.
Tie var būt pozitīvi un negatīvi to izšķir emocijas un izjūtas. 
Pozitīvajam mātes kompleksam būs raksturīga hiperaprūpe. Tai nozīmē, ka māte centīsies nolasīt jebkuru bērna vēlmi vēl pirms tā ir kļuvusi apzināta. Pašaizliedzīgā māte, kura bērnu dēļ ir gatava uz visu, sniedzot bezgalīgas rūpes un nodrošinot maksimālu komfortu. Šai saistībā atceros vienu vecu anekdoti: Mamma sauc dēlu mājās. "Pēterīt, nāc mājās!" Pēterītis vaicā viņai pretī: "Es esmu nosalis?" "Nē, izsalcis!" Atbild mamma.
Kā rezultātā bērns būs nedrošs, nepārliecināts par sevi. Nespēs uzticēties savām izjūtām un intiūcijai. Jutīs dusmas un vēlmi pretoties mātes varai. Pieaudzis gaidīs no partnera spēju viņa vajadzības "nolasīt" bez vārdiem un izpildīt bez ierunām. 
Pie pozitīvā mātes kompleksa vajadzētu atzīmēt izteikti draudzīgas ar uzsvaru uz "draugs" attiecības ar bērnu. Bez rāmjiem, robežām - mamma varētu teikt: Mēs ar meitu esam labākās draudzenes, varam izrunāties pīlnīgi par visu, diemžēl, dažreiz arī par mātes intīmās dzīves noslēpumiem. Vārds - mēs, runājot par meitu vai dēlu, saglabājas, šķiet mūžīgi. "Mums ir izcili sasniegumi sportā. Mēs negribam pildīt mājasdarbus. Mēs negribam strādāt, mēs sagaidām, ka mamma (mātei runājot par sevi) visu izdarīs mūsu vietā utt.
Pozitīvā mātes kompleksa gadījumā meitai būs viegli identificēties ar savu sievišķību, mātes lomu un bērnu aprūpi.

Please reload

Featured Posts

Drošai piesaistei raksturīgs, ka bērns paļaujas uz vecākiem, tie viņam pieejami, atsaucīgi un izpalīdzīgi kritiskās situācijās. Šāda labvēlīga attieks...

Piesaistes stili

September 17, 2014

1/5
Please reload

Recent Posts

February 14, 2019

February 4, 2019

Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic

​© 2014 by Iveta Upeniece

Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now