Autoritātes komplekss - bailes no autoritātēm un vajadzība pēc varas

August 7, 2018

Autoritātes komplekss visbiežāk veidojas kā mātes vai tēva kompleksa sekas. Autoritātes komplekss ir aktuāls tad, ja ir bail no autoritātēm, bet no otras puses gribas ar tām cīnīties par varu. Autoritātes komplekss tāpat kā citi "barojas" pastāv uz projekciju rēķina. Tas nozīmē, ka es uz vadītāju vai bosu, vai skolotāju projicēju savu iekšējo iepriekšējo pieredzi ar autoritātēm (vecākiem, skolotājiem). Piemēra, man ir bail no vadītāja, jo viņš/viņa uz mani tā paskatījās šodien, it kā zinātu, ka vakar es aizgāju no darba 5 min agrāk. Un cilvēku pārņem milzīgas bailes no soda, sākas stress un trauksme arī iekšējas dusmas un naids, kā arī milzīga vēlēšanās pretoties autoritātes varai. iespējams pēc kāda laika vairs negribas iet uz darbu, jo tur būs tas ļaunais boss un viņš mani ienīst. Bet tā dažreiz tiešām izrādās tikai projekcija.

Autoritātes komplekss ietver sevī arī vajadzību pēc varas un dominanci. Cilvēks, kurš būs apsēsts ar varu un kontroli visticamāk atrodas autoritātes kompleksa varā.

Please reload

Featured Posts

Drošai piesaistei raksturīgs, ka bērns paļaujas uz vecākiem, tie viņam pieejami, atsaucīgi un izpalīdzīgi kritiskās situācijās. Šāda labvēlīga attieks...

Piesaistes stili

September 17, 2014

1/5
Please reload

Recent Posts

February 14, 2019

February 4, 2019

Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic

​© 2014 by Iveta Upeniece

Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now