Ēnas projekcija uz bērnu

March 20, 2016

Piekrītu Junga analītiķim Robertam Džonsonam, kurš uzskata, ka vislielākais kaitējums tiek nodarīts tai gadījumā, ja vecāki savu ēnu uzkarina (piedēvē) bērnam. T.i. savas negatīvās īpašības un rakstura izpausmes saredz un izceļ bērnā, tai pat laikā ignorējot bērna pozitīvās īpašības.
Diezgan bieži saskaros ar situāciju, kad ģimene ir izvēlējusies kādu ģimenes locekli, visbiežāk bērnu, grēkāža lomai. Kādu, kurš nes visas ģimenes ēnu uz sevis. Tam cilvēkam piedēvē vissliktākās īpašības, visbiežāk viņš ir kašķīgs, dusmīgs, pārāk emocionāls, bezatbildīgs, slinks utt. Problēma padziļinās tad, kad apkārtējie sāk pret izredzēto grēkāža lomai, tā arī attiekties. Vēl vairāk bērnu vai pusaudzi provocējot un izaicinot, lai šīs uzvedības izpausmes neapzināti pastiprinātu.
Diemžēl, šī ēna tik ļoti saaug ar cilvēku, ka viņam ir ļoti daudz ar sevi jāstrādā, lai spētu noticēt, ka viņam piemīt daudz labu īpašību un viņš ir tāds pats cilvēks kā citi.

 

 

Please reload

Featured Posts

Drošai piesaistei raksturīgs, ka bērns paļaujas uz vecākiem, tie viņam pieejami, atsaucīgi un izpalīdzīgi kritiskās situācijās. Šāda labvēlīga attieks...

Piesaistes stili

September 17, 2014

1/5
Please reload

Recent Posts

February 14, 2019

February 4, 2019

Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic

​© 2014 by Iveta Upeniece

Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now